Publikoval: anuris | apríl 9, 2009

Vysvetlenie situácie okolo 13. epizódy

Keďže po rozšírení správy o neodvysielaní 13. epizódy sa celý internet ocitol hore nohami (dve najvyhľadávanejšie slová na twitteri sú “dollhouse” a “fox”) a všetci vášnivo špekulujú o dôvodoch tohto kroku a či to znamená alebo neznamená zrušenie Dollhouse, tak sa Tim Minear rozhodol celú situáciu na Whedonesque vysvetliť a upokojiť tak blázinec, ktorý sa v dôsledku nej rozpútal.

Podľa neho si televízia objednala a zaplatila za 13 epizód, započítaný je však do nich aj pôvodný pilot Echo, ktorý sa na televízne obrazovky nakoniec nedostal. Tým pádom je Epitaph One štrnástou epizódou a tá už nie je súčasťou zmluvy medzi televíziou a štúdiom. Prečo teda táto epizóda vznikla a kto za ňu zaplatil? Bolo to štúdio, ktoré rôzne zmluvy zaväzujú, aby na DVD bolo pôvodne stanovených 13 plnohodnotných epizód. Pôvodný pilot sa však v dôsledku viacerých dejových zmien a využití niektorých jeho scén v iných epizódach stal pre tieto účely nepoužiteľným, a tak bolo potrebné pre DVD natočiť ešte jednu novú epizódu (podľa tohto článku za polovičné náklady). Takú, ktorá by bola akýmsi nezávislým prídavkom k ostatným častiam. Podľa Tima by ju však Fox mal odvysielať, pretože je “úžasná”.

Rovnaké vysvetlenie ako Tim ponúkajú aj ďalšie stránky (TU, TU a TU), podľa ktorých neodvysielanie 13. epizódy neznamená zrušenie seriálu, pričom jeho budúcnosť je ešte stále predmetom zvažovania a bude do značnej miery závisieť aj od sledovanosti nasledovných epizód.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Kategórie

%d bloggers like this: