Publikoval: anuris | apríl 14, 2009

Ocenený Joss o Dollhouse

award-jossaward-joss2Tento víkend sa uskutočnila slávnostná ceremónia, počas ktorej Harvardská univerzita udelila Jossovi ocenenie za jeho celoživotný prínos v oblasti kultúrneho humanizmu. Po tej veselšej časti celej akcie, ktorou bolo samotné akceptovanie ocenenia a ďakovný prejav, prišla tá smutnejšia a tou boli Jossove odpovede na otázky od publika ohľadne Dollhouse

Podľa reportáží z celej akcie (napr. TU a TU) totiž Joss vo vzťahu k Dollhouse a jeho šanciam na predĺženie vraj pôsobil veľmi pesimisticky a správal sa tak ako keby už bol seriál zrušený.

Priveľa optimizmu nebolo cítiť ani z Jossovho priznania, že sa hanbí za úvodné epizódy seriálu, ktoré podľa neho nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Menovite v tejto súvislosti spomenul 5. časť s názvom “True Believer“, ktorá podľa jeho slov zlyháva pri preskúmavaní pohnútok, ktoré ľudí vedú k vstupu do siekt a ich premostení s dôvodmi, prečo ľudia končia v Dollhouse. Treba však povedať, že na základe písomného zhrnutia z celej akcie nemožno posúdiť do akej miery to myslel s tým hanbením sa a absenciou výpovednej hodnoty vážne a či to náhodou nebola len jedna z jeho tradičných nadľahčených odpovedí na nejakú fanúšikovskú otázku ohľadne nižšej kvality počiatočných dielov. Rovnako tak nevedno, ktoré epizódy okrem True Believer mal vlastne na mysli.

V súvislosti s 13. epizódou sa Joss vyjadril, že rozhodne nechce, aby ju ľudia videli až ako bonus na DVD, a preto sa bude snažiť urobiť maximum preto, aby sa nakoniec dostala aj na televízne obrazovky. Podľa neho Epitaph One nie je až tak “standalone” ako sa to traduje, ale naopak pokladá a zároveň aj zodpovedá viaceré veľmi dôležité otázky tykajúce sa Dollhouse.

Okrem toho ešte v odpovedi na jednu z ďalších otázok Joss povedal, že fyzická dokonalosť bábok v Dollhouse zodpovedá predstavám Foxu, pôvodne sa však počítalo s bábkami všetkých tvarov a veľkostí. Dokonca mali scenáristi pripravenú aj osobitnú dejovú líniu venovanú bábke menom Tango, ktorou mala byť staršia žena. Od tohto všetkého však museli v rámci zmien, ktorými seriál prešiel, upustiť a Tango si… celkom neočakávane… nakoniec zahrala mladá sexi blondína.

Reklamy

Responses

  1. […] som už informoval v inom článku podľa Jossa táto epizóda pokladá a zároveň aj zodpovedá viaceré veľmi dôležité otázky […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Kategórie

%d bloggers like this: